Ένας συναρπαστικός κόσμος γνώσης!

ΕΝΑΡΞΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ 15/9
ΟΛΙΓΟΜΕΛΗ ΤΜΗΜΑΤΑ
ΑΝΕΤΟΙ ΧΩΡΟΙ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ
ΑΥΣΤΗΡΗ ΤΗΡΗΣΗ ΜΕΤΡΩΝ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΛΟΓΩ COVID- 19

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ- ΕΓΓΡΑΦΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
10:30 - 13:00  &  17:30 - 21:00

Ξένες γλώσσες για παιδιά & εφήβους

Στον Εκπαιδευτικό Οργανισμό ΚΟΥΚΑ ακολουθούμε συγκεκριμένο και ρεαλιστικό χρονοδιάγραμμα σπουδών προκειμένου να επιτυγχάνονται οι εκπαιδευτικοί στόχοι κάθε επιπέδου και οι μαθητές μας να αποκτούν ουσιαστικές γνώσεις. Εστιάζουμε στις προσωπικές ανάγκες και ιδιαιτερότητες κάθε μαθητή και αξιοποιώντας όλες τις δυνατότητές του σχεδιάζουμε ένα συγκροτημένο πρόγραμμα σπουδών που οδηγεί στην επιτυχία.

ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΤΟΜΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΥΝΔΥΑΣΜΕΝΗΣ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΦΗΒΟΥΣ

Ο Εκπαιδευτικός Οργανισμός ΚΟΥΚΑ προσφέρει στους μαθητές ηλικίας 7 -16 ετών μια ολοκληρωμένη εμπειρία μάθησης μέσα από το πρωτοποριακό σύστημα εκπαίδευσης της AXON GLOBAL EDUCATION το οποίο συνδυάζει την χρήση άριστου εκπαιδευτικού υλικού και νέων τεχνολογιών. Μέσα σε ένα ευχάριστο μαθησιακό περιβάλλον που τα παρακινεί και τα ενθαρρύνει, τα παιδιά αναπτύσσουν τις γλωσσικές δεξιότητές τους και εξασκούν την ξένη γλώσσα που μαθαίνουν με μια πληθώρα εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων.

Ο ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΚΟΥΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΑΣ

ΠΡΟΗΓΜΕΝΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΣ

Τα πλεονεκτήματα που προσφέρει το σύστημα διδασκαλίας μας:

• Χρήση υψηλής ποιότητας εκπαιδευτικού υλικού που εξάπτει το ενδιαφέρον των μαθητών

• Χρήση νέων τεχνολογιών ( διαδραστικοί πίνακες, tablets , Internet) που κάνουν το μάθημα συναρπαστικό

• Πρωτοποριακή διαδικτυακή πλατφόρμα για επιπλέον εξάσκηση και την αξιολόγηση της προόδου των μαθητών

• Διαδικτυακή πλατφόρμα e-goneis μέσω της οποίας οι γονείς μπορούν να ενημερώνονται για την επίδοση των παιδιών τους

• Εμπλουτισμός της διδακτέας ύλης με λογοτεχνικά βιβλία, ομαδικές δραστηριότητες και projects

ΑΡΤΙΑ ΚΑΤΑΡΤΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ

Όλοι οι καθηγητές μας είναι έμπειροι εκπαιδευτικοί οι οποίοι επιμορφώνονται διαρκώς για τις πλέον σύγχρονες παιδαγωγικές μεθόδους .

ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΣΠΟΥΔΩΝ

Τόσο η επίδοση των μαθητών όσο και το έργο του εκπαιδευτικού προσωπικού μας αξιολογούνται συνεχώς κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς προκειμένου να σας παρέχουμε άριστο επίπεδο σπουδών.

ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΔΙΕΘΝΩΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ

Λαμβάνοντας υπ’όψη τις ατομικές ανάγκες και τις δυνατότητες κάθε μαθητή καταρτίζουμε ένα εξατομικευμένο πρόγραμμα σπουδών το οποίο εξασφαλίζει την επιτυχία των μαθητών σε όλες τις επίσημες εξετάσεις γλωσσομάθειας και μάλιστα σε όσο το δυνατόν συντομότερο χρόνο.

Για τα παιδικά- εφηβικά τμήματα υπάρχουν οι εξής επιλογές:

• Μαθήματα σε group 8-10 ατόμων

• Ατομικά μαθήματα

• Μαθήματα σε group 2-4 ατόμων

• Καλοκαιρινά εντατικά μαθήματα

ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΧΕΔΙΑΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΑΣ !

Αγγλικά για ενήλικες

Πάρε LOWER σε 3 Μήνες

ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑΚΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΕΝΗΣ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΜΕ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ